wtorek, 11 listopada 2014
Najnowsze przygody Mikołajka - recenzja
... Jest ona o Mikołajku (bohaterze książek Gościnny'ego i Sempego) jego kolegach i dorosłych: Książka została napisana we Francji ale jest znana na całym świecie!
Koledzy:
Alcest, Kleofas, Euzebiusz, Gotfryd i Ananiasz.
Koleżanki:
Ludeczka i Jadwinia.
Dorośli:
Mama, Tata, Pani i Rosół (Pomaga pani, gdy ona sobie nie radzi z dzieciakami)
Mikołajek chodzi do szkoły dla chłopców, a Ludeczka i Jadwinia do szkoły dla dziewczynek. Niektórzy uważają, że Ludeczka powinna być chłopcem ponieważ prawie cały czas spędza na graniu w piłkę czy bawieniu się z Mikołajkiem i jego kolegami!
W tej części przygód Mikołajka tata kupuje mu rower, robi zdjęcie klasowe, Mikołajek kupuje latarkę i idzie w nocy pod okno Jadwini i dawał jej znaki światłem, a także wiele innych incydentów i przygód!
No cóż, nie będę wam więcej opowiadała. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zachęcam do przeczytania jej! Mam nadzieję, że się spodoba.
PS. Do nabycia np. w Empiku!
niedziela, 9 listopada 2014
MovieStarPlanet
dzisiaj opowiem wam o MovieStarPlanet. W skrócie MSP. Jest to portal społecznościowy dla dzieci. Można tam zbierać starcoins - wirtualne pieniądze, dawać autografy innym itd. Jest także opcja zakupienia sobie vip (zwykły lub elite na dowolny okres czasu za określoną kwotę).
Jak rozpocząć grę:
1. Wpisz w przeglądarkę: www.moviestarplanet.pl
2. Kliknij: GRAJ TERAZ
3. Wybierz płeć i ubierz się według własnego pomysłu. (Z dostępnych rzeczy)
4. Wpisz login i hasło. Jeśli login będzie zajęty wpisz jakiś inny. Kliknij AKCEPTUJĘ
5. Chwilę potem pojawi się wstęp, a następnie baw się bez końca!
Najlepiej jest zaczynając grę, poszukać znajomych! Poproś ich, aby wyjaśnili Ci jak można zarobić starcoins i fame. (Fame to po angielsku sława). Możesz także robić filmy, artbooki (wirtualne kartki na których można coś pisać i wstawiać różne ikonki) oraz looki (obraz twojego wyglądu w wirtualnym świecie MSP). W razie jakiś problemów piszcie komentarze.
Mój login na MSP: olencjusz 1. Zaproś mnie do znajomych i napisz, że czytasz mojego bloga.
sobota, 16 sierpnia 2014
Wydmy
W Słowińskim Parku Narodowym (koło Łeby) znajdują się wydmy. Byłam tam. Bardzo fajnie! Zobaczcie sami. Aby dojść do wydm trzeba (w Łebie) w porcie iść po lewej stronie. Za wesołym miasteczkiem jest most. Przejdź na drugą stronę. Idź wzdłuż drogi przy najbliższym skrzyżowaniu skręć w lasek (lewo) i idź do końca ...Doszedłeś? Jesteś na miejscu. Droga prowadzi ponad 6 km więc większość ludzi albo jeździ rowerem, albo jeździ meleksem*, albo statkiem. Pierwsza opcja jest najtańsza. Można przyjechać swoim rowerem albo wyporzyczyć go. Na końcu drogi, tuż przed wydmami znajduje się parking rowerowy. Ale darmowy tylko dla rowerów wyporzyczonych przy kasie. Druga opcja to jazda meleksem. Jest ona najdroższą i najszybszą opcją, ale dojeżdża aż do wydm. Dzieci, które mają max 120 cm - 10zł, po wyżej 120 cm - 15zł. Trzecia opcja to rejs statkiem za 10 zł. Jest tańsza niż melex ale po rejsie trzeba przejść jeszcze 2 km. Na wydmach chodzi się tylko w wyznaczonym miejscu ale można dojść do morza. Na plaży są foki!!! Więcej informacji znajdziecie na miejscu. Polecam!
czwartek, 19 czerwca 2014
Wojciech Cejrowski
Byłam na wakacjach w Łebie. Pewnie wiecie to już z moich wcześniejszych wpisów; a jeśli nie to radzę najpierw przeczytać post ,, Denega w Łebie". Byłam więc w porcie, bo właśnie przyjechało Wesołe Miasteczko. Mówię wam, było ekstra! Przyjeżdża tam jednak tylko w sezonie. Po wspaniałej zabawie w Wesołym miasteczku, przeszłam się po porcie. było dużo statków wycieczkowych, kutrów rybackich, restauracji itd. W pewnym momencie mój tata dostał powiadomienie, że do Łeby przyjechał Wojciech Cejrowski. Wojciech Cejrowski prowadzi program w telewizji ,, Boso przez świat". Jest podróżnikiem. Podróżuje po świecie i zwiedza najpiękniejsze miasta na świecie (ten to ma fajnie).
Więcej informacji o nim:
- do filmów ,, Boso przez świat"
- do facebooka Wojciecha Cejrowskiego
- do bloga Wojciecha Cejrowskiego
środa, 28 maja 2014
blog klasowy
Adres:
www.klasa35szpod112.blogspot.com
wtorek, 25 marca 2014
Blog na cztery łapy
Tyler - To najstarszy z rodzeństwa. Ksywka: owłosiony drwal. Zawsze podrywa dziewczyny. Jest przystojny i ma długie włosy. Lubi jeździć na rowerze BMX. Lubi też podstępy i zemsty. Styl - koszulka i pasek.
Avery - najmądrzejsza z rodzeństwa. Ksywka: słodka księżniczka. Jest bardzo mądra. Wie prawie wszystko i ma swoje zasady. Na każde pytanie zadane przez nauczyciela zgłasza się. Lubi Stana i naukę. Styl - koszulka w spódnicę, krawat i pasek.
Chloe - najmłodsza z rodzeństwa. Ksywka: chodząca truskawka. Jest słodka, śmieszna i lubi prezenty. Chodzi do 2 klasy. Styl - różny.
Stan - oto gwiazda naszej wesołej a zarazem zwariowanej rodzinki. gra w gry i nazywa się ''zakochany w pudlach152„. Ma super rodzinkę, która kocha go i opiekuje się nim. Jest super śmieszny i ma poczucie humoru.
Benet - to tata 3 dzieci. Jest psychologiem dziecięcym i pracuje w domu. Pisze książki o swojej
rodzinie i o tym jak poradzić sobie z chorobami. Jego żona to Elen. Bardzo lubi swoje dzieci. Kiedyś miał tylko Tylera, a teraz ma jeszcze 2 dzieci. Nazywany jest Dr. James.
Elen - żona Beneta. Jest zwariowana i lekko stuknięta. Nie lubi zwierząt, a zwierzęta nie lubią jej. Kiedyś miała tylko Avery, a teraz ma też Taylera i Chloe. Czasami pija herbatę z Carlem. To pani Jenings.
poniedziałek, 3 lutego 2014
Mój koń - Lotek
Akademia Pana Kleksa
noto tyle pa
czwartek, 30 stycznia 2014
Ale pies!
niedziela, 5 stycznia 2014
zebra
Do zebr stepowych należą następujące podgatunki: zebra Burchella (Equus quagga burchelli), całkowicie wytępiona, zebra Chapmana (Equus quagga chapmani), zebra Damara (Equus quagga antiquorum), zebra równikowa, zwana zebrą Granta (Equus quagga granti). Za podgatunek zebry stepowej uważana jest także kwaga.
Zebra Grevy'ego (Equus grevyi), żyjąca w rejonach wilgotnych ma najwięcej pasków (ok. 80)- jest przez to ciemniejsza. Zebra Burchella, zamieszkująca najsuchsze strefy, ma skórę najjaśniejszą, gdyż pokrywa ją zaledwie ok. 20 pasków. Każda zebra ma niepowtarzalny sposób ułożenia pasków i doskonały słuch.
lew
Zasięg jego występowania obejmuje obecnie Afrykę na południe od Sachary oraz część Indii. Niektóre gatunki zostały całkowicie wytępione, niektóre uratowano dzięki hodowli w rezerwatach i ogrodach zoologicznych, np. lwa indyjskiego (Panthera leo goojratensis).
Lew osiąga długość ciała do 3 m, wysokość w kłębie do 0,85 m, długość ogona do 90 cm, ciężar ciała do 250 kg. Sierść krótka, przylegająca, ubarwienie szarożółte lub żółtobrązowe, grzywa otaczająca szyję i pierś występuje wyłącznie u samców. Ogon zakończony jest rogowym kolcem, ukrytym wśród sierści.
Jest zwierzęciem stadnym, występującym głównie na terenach otwartych. Poluje na zebry, antylopy, dziki, jelenie, napada także na zwierzęta domowe. Osobniki stare i zniedołężniałe napadają niekiedy na ludzi. Na zdobycz polują głównie samice, samce żywią się zwierzyną upolowaną przez lwice bądź odebraną lampartom lub hienom.
Ciąża trwa ok. 110 dni, samica rodzi przeciętnie 3 młode, które wychowuje w stadzie w obecności samca. W czasie polowania samice pozostające w stadzie przejmują opiekę nad młodymi. Młode osiągają dojrzałość w 3 roku życia, pełną grzywę u samców oraz rozmiary ciała osobników dorosłych - w 6 roku życia.
Z uwagi na łatwość aklimatyzacji i hodowli w niewoli często eksponowany w ogrodach zoologicznych, gdzie daje regularne przychówki.
lis
Sierść wyjątkowo gęsta, zwarta, ubarwiona rudoczerwono, często z niewielką domieszką włosów srebrnych lub czarnych. Tułów wydłużony, długie uszy, pysk długi, wąski, ogon długi, puszysty. Spód ciała, koniec ogona i wewnętrzna strona kończyn białe. Na wierzchniej stronie ogona, przy nasadzie, znajduje się gruczoł wydzielający substancję zapachową charakterystyczną dla lisa.
Aktywny głównie o zmierzchu, także w dzień. Zamieszkuje lasy, łąki, parki oraz tereny uprawne, w górach dochodzi powyżej granicy lasu. Zamieszkuje nory, które sam kopie lub zajmuje po innych zwierzętach, np. borsukach. Pożywienie stanowią głównie drobne kręgowce, ptaki, ryby, padlina oraz owoce.
Okres godowy przypada na styczeń-luty, po ciąży trwającej ok. 55 dni samica rodzi 3-6 młodych, ubarwionych szaro-brązowo, które w wieku 3-4 miesięcy osiągają samodzielność i odłączają się od matki. Lis jest jednym z głównych nosicieli wścieklizny.
Ceniony z uwagi na futro, w hodowlach fermowych uzyskano liczne odmiany barwne. W Polsce lis jest zwierzęciem łownym.
środa, 1 stycznia 2014
niedźwiedź polarny (biały)
Po kodiaku i niedźwiedziu kamczackim jest trzecim co do wielkości przedstawicielem niedźwiedzi. Osiąga długość do 250 cm, ciężar ciała ponad 700 kg (największe samce w syberyjskiej części Arktyki osiągały ok. 1000 kg). Nie wiadomo jak długo żyje, najstarszy znaleziony osobnik żył 32 lata.
Kształt ciała ma wydłużony w porównaniu do innych niedźwiedzi, głowa jest wąska, szyja długa, pomiędzy palcami kończyn błony pławne, a stopy owłosione. Sierść u niedźwiedzia polarnego jest długa, gęsta oraz kremowobiała. Pod sierścią ma czarną skórę. Tryb życia dzienny, wędrowny.
Niedźwiedź polarny posiada doskonale rozwinięte zmysły węchu, słuchu i wzroku. Wskutek licznych, niekontrolowanych polowań jest gatunkiem szczególnie zagrożonym wyginięciem na wolności, objętym ochroną i zakazem polowań. Gatunek ten wykształcił się około 125 tysięcy lat temu.